Галванизиран челик лист

Краток опис:

Quick Details Standard ASTM, GB, JIS Grade SGCC, DX51D, SGCC,SGCH,SGCE, DX51D, SGC340/440/550 Place of Origin Shandong, China (Mainland) Brand Name Orient Steel Model Number Galvanized Steel coil Type Steel Sheet Technique Cold Rolled Surface Treatment Skin-Passed/coated/Chromed/Oiled Application Home appliances, Construction Materials Width up to1500mm (according to customer’s requirements) Length According to customer’s requi...


детали за производот

Тагови производ

Основни детали

стандард

ASTM, GB, JIS

одделение

SGCC, DX51D, SGCC, SGCH, SGCE, DX51D, SGC340 / 440/550

Место на потекло

Шандонг, Кина (континентална)

Името на брендот

Ориент челик

Број на модел

Галванизиран челик серпентина

тип

челичен лим

техника

ладно валани

Површински третман

Кожата-Мина / обложени / Хромирани / Омаслена

апликација

Апарати за домаќинство, градежни материјали

Ширина

до to1500mm (во согласност со барањата на клиентите)

должина

Во согласност со барањата на клиентите

цинк слој

30-275g / m2

Дебелина

0.12-4.0mm

калем Тежина

3-8tons

калем проект

508/610

Spangle

Нула Spangle, редовно spangle и големи spangle

Опис на производот

стока

Галванизиран челик серпентина

techinical Стандард

JIS 3302 / ASTM A653 / EN10143 AISI, ASTM, DIN, GB, JIS, БС

одделение

SGCC, SGHC, Q195.Q235, ST12, DX51D / DX52D / DX53D / S250, S280, S320GD

видови

Комерцијални / Цртеж / Длабоко извлекување / структурните квалитет

Ширина

600-1250mm

Дебелина

0.12-4.0mm 

цврстина

FULL хард / меки / HARD

работ третман 

FULL хард / меки / HARD

Тип на средства за премачкување

поцинковани

цинк слој

30-275g / m2

Површински третман

Хромирани / кожа-pass / подмачкана / малку подмачкана / суво / анти-отпечаток од прст

Spangle

НУЛА SPANGLE / минимизира SPANGLE / РЕДОВНИ SPANGLE

калем проект

508mm или 610mm

серпентина тежина

3-8 МТ на намотката

пакет

Извоз стандард, пластичен филм + вода доказ ХАРТИЈА + челик

+ ПАКУВАЊЕ челични ленти правилно спакувани за океанот товарни извоз во 20 "контејнери

апликација

Индустриски панели, кров и обвивка за сликање, PPGI калем, ИЗГРАДБА,

Производствениот бродови, автомобили, контејнери,

Апарати за домаќинство електричен домакинство, ХАРДВЕР, внатрешна декорација и

Други индустрии КОРИСТЕЊЕ ИТН

Услови цена

ФОБ, ЦФР, CIF

Услови на плаќање

ТТ / LC

време на испорака

7-35days по потврдена нарачка

забелешки

1.Insurance е сите ризици

2.MTC ќе биде предаден на превозот со документи

3. Ние го прифати сертификација тест на трети лица

OurProducts 
поцинкованиАлуминиум-калеми
Притисок-плочкаt-боја-слој
Нашата производна линија
Поцинковане-производство-линијаБоја coatinproduction линија
нашиот магацин
Нашите-Магацински-02Нашите-Магацински-1
Our Package and Delivery
Нашите-пакетНашите на испорака

"Квалитетот на прво место, на клиентите прво, сервисот" не е само нашата операција филозофија, но, исто така, нашата ветување за секој клиенти. Ние сме во потрага очекуваме да вашата посета!
Ве молиме контактирајте не веднаш да се чувствуваат нашите професионални услуги!


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи