Galvalume челик серпентина

Краток опис:

Quick Details Standard ASTM, GB, JIS Grade SGLCC/SGLCD/SGLC490/SGLC570/  CS TypeA,B,C/DS/255/DX51D+AZ/DX52D+AZ/S250GD+AZ/S350GD+AZ/S550GD+AZ Place of Origin Shandong, China (Mainland) Brand Name Orient Steel Model Number Galvalume Steel coil Type Steel Coil Technique Cold Rolled Surface Treatment Skin-Passed/coated/Chromed/Oiled/anti-finger print Application Home appliances, Construction Materials Width Up to1500mm (according to cust...


детали за производот

Тагови производ

Основни детали

стандард

ASTM, GB, JIS

одделение

SGLCC / SGLCD / SGLC490 / SGLC570 / CS TypeA, B, C / DS / 255 / DX51D + АЗ / DX52D + АЗ / S250GD + АЗ / S350GD + АЗ / S550GD + АЗ

Место на потекло

Шандонг, Кина (континентална)

Името на брендот

Ориент челик

Број на модел

Galvalume челик серпентина

тип

челик серпентина

техника

ладно валани

Површински третман

Кожата-Мина / обложени / Хромирани / Омаслена / анти-отпечаток од прст

апликација

Апарати за домаќинство, градежни материјали

Ширина

До to1500mm (во согласност со барањата на клиентите)

должина

Во согласност со барањата на клиентите

цинк слој

30-180g / m2

Дебелина

0.13-4.0mm

калем Тежина

3-8tons

калем проект

508/610

Spangle

Нула Spangle, редовно spangle и големи spangle

Опис на производот

стока

Galvalume Steel coil

techinical Стандард

JIS 3302 / ASTM A653 / EN10143 AISI, ASTM, DIN, GB, JIS, БС

одделение SGLCC / SGLCD / SGLC490 / SGLC570 / CS TypeA, B, C / DS / 255 / DX51D + АЗ / DX52D + АЗ / S250GD + АЗ / S350GD + АЗ / S550GD + АЗ

видови

Комерцијален / Комплетна тешко квалитет

Ширина

600-1250mm

Дебелина

0.13-1.2mm 

цврстина

FULL хард / меки / HARD

работ третман 

FULL хард / меки / HARD

Тип на средства за премачкување

Galvalume

АЗ слој

30-180g / m2

Површински третман

Хромирани / кожа-pass / подмачкана / малку подмачкана / суво / анти-отпечаток од прст

Spangle

РЕДОВНИ SPANGLE

калем проект

508mm или 610mm

серпентина тежина

3-8 МТ на намотката

пакет

Извоз стандард, пластичен филм + вода доказ ХАРТИЈА + челик

+ ПАКУВАЊЕ челични ленти правилно спакувани за океанот товарни извоз во 20 "контејнери

апликација

Индустриски панели, кров и обвивка за сликање, PPGI калем, ИЗГРАДБА,

Производствениот бродови, автомобили, контејнери,

Апарати за домаќинство електричен домакинство, ХАРДВЕР, внатрешна декорација и

Други индустрии КОРИСТЕЊЕ ИТН

Услови цена

ФОБ, ЦФР, CIF

Услови на плаќање

ТТ / LC

време на испорака

7-35days по потврдена нарачка

забелешки

1.Insurance е сите ризици

2.MTC ќе биде предаден на превозот со документи

3. Ние го прифати сертификација тест на трети лица

Нашата производна линија

Поцинковане-производство-линијаБоја coatinproduction линија

нашиот магацин

Нашите-МагацинскиНашите-Магацински-1

Нашите Пакување и испорака

Нашите-пакетНашите на испорака

"Квалитетот на прво место, на клиентите прво, сервисот" не е само нашата операција филозофија, но, исто така, нашата ветување за секој клиенти. Ние сме во потрага очекуваме да вашата посета!
Ве молиме контактирајте не веднаш да се чувствуваат нашите професионални услуги!


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи