лимот серпентина

Краток опис:

Product Description Commodity Tinplate Standard GB2520-2000,JISG3303-2002and DINEN10202-2001 Material SPCC/MR/Q195/S08Al/SPHC~SPHD/SPTE  Thickness 0.135-0.7mm (tolerance -/+0.01 mm) Width 300~1250mm (Tolerance: 0~3mm) or as per customers’ requirements Cutting Length 400~1250mm (Tolerance: 0~3mm) or as per customers’ requiresments Annealing BA & CA Temper T1 T2 T3 T4 T5 DR8 DR9 BA and CA both Tin Coating 1.1/1.1 2.8/2.8 5.6/5.6 Or as per customers’ requ...


детали за производот

Тагови производ

Опис на производот

стока лимот
стандард GB2520-2000, JISG3303-2002and DINEN10202-2001
материјал SPCC / МР / Q195 / S08Al / SPHC ~ SPHD / SPTE 
Дебелина 0.135-0.7mm (толеранција - / + 0,01 mm)
Ширина 300 ~ 1250mm (Толеранција: 0 ~ 3мм) или како на барањата на клиентите
сечење должина 400 ~ 1250mm (Толеранција: 0 ~ 3мм) или како по requiresments клиенти
annealing BA & CA
темперамент T1 Т2 Т3 T4 T5 DR8 DR9 БА и CA двете
Тин слој 1.1 / 1.1 2.8 / 2.8 5.6 / 5.6 или како по requiresments клиенти
завршна површина Светол, камен, сребро, Мет
Дијаметар на намотката ID 420/508 / 610mm, OD од 1.000 до 1,250m
калем Тежина  3 ~ 10 MT
пакет Здрав стандард со дрвени палети, агол заштитени. од страна на состојба или калеми според requiresments на купувачот
апликации употреба метал пакет како боја, хемиски може, аеросол може и различни производство на храна може, исто така батерија, електричен кабел и други индустрии

Нашата производна линија

Поцинковане-производство-линијаБоја coatinproduction линија

нашиот магацин

Нашите-МагацинскиНашите-Магацински-1

Нашите Пакување и испорака

Нашите-пакетНашите на испорака

"Квалитетот на прво место, на клиентите прво, сервисот" не е само нашата операција филозофија, но, исто така, нашата ветување за секој клиенти. Ние сме во потрага очекуваме да вашата посета!
Ве молиме контактирајте не веднаш да се чувствуваат нашите професионални услуги!


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи